Instruktorzy

 

 

Klaudia Łucyk

Tancerka i instruktorka przede wszystkim samby brazylijskiej oraz zajęć taneczno-aerobowych. Wszystko w klimatach jej ukochanej Brazylii.Klaudia tańcem zajmuje się od 4 klasy szkoły podstawowej, jednak w gorących rytmach zakorzeniła się około 2009 roku. Jej pierwszy nauczyciel samby to Jailson de Oliveira, tancerz brazylijski, choreograf z którym stworzyła jedną z najsłynniejszych grup sambowych w Polsce - Samba Art.Minimum raz do roku wyjeżdża do Brazylii, gdzie nadal pobiera prywatne lekcje samby u najlepszych, kierując się zasadą, że wiedzy nigdy za dużo.  Zajęcia  to połączenie tańca, głównie w brazylijskich klimatach (lecz nie tylko) oraz ćwiczeń na najważniejsze kobiece partie ciała :-) Instruktorskie doświadczenie nauczyło, że jedno i drugie da się połączyć, a efekty widać na uśmiechniętych twarzach i po szczuplejszych figurach Kursantek.To co jest dla Klaudii najważniejsze to radość, uśmiech, swoboda i naturalność.

 

Michalina Rudek

Michalina Rudek

 

Tancerka oraz instruktorka reprezentująca styl Dancehall. Od 10 roku życia przez kolejne 6 lat była związana z Młodzieżowym Teatrem Ruchu i Pantomimy w Tychach, gdzie poza techniką pantomimy po raz pierwszy zetknęła się z tańcem. W wieku 13 lat zaczęła naukę w Prywatnej Artystycznej Szkole Baletowej w Katowicach. W 2005 roku jako solistka tańczyła w spektaklu "Myśli nocy - zwierciadła odbicie" - spektakl ten był wystawiany na Międzynarodowej Konferencji Tańca Współczesnego (Bytom). W 2006 r. uczyła się w Studiu Teatru Fizycznego przy Śląskim Teatrze Tańca w Bytomiu oraz została finalistką Festiwalu Młodych Talentów w Katowicach.

W latach 2006 - 2009 brała udział w zawodach tanecznych organizowanych przez agencję "Plej" np. Shake ya Booty, Dance Battle for Poland. W 2010 roku zajęła III miejsce w zawodach LSM Dancehall Queen w Lublinie oraz I miejsce w zawodach Dancehall Clash w kategorii Girl Clash. Pod koniec 2014r. zajęła I miejsce w zawodach Mash It Up!Dancehall contest vol.2 - kategoria Dancehall Queen. W styczniu 2015r. dostała się do Top16 zawodów Pioneer Battle podczas Fair Play Winter Dance Camp jako jedyna reprezentując styl Dancehall. Pod koniec maja 2015r. zajęła III miejsce w zawodach Slavic Dancehall Queen 2015 a w 2016r. I miejsce.

Razem z Ulą Afro Fryc w czasie podróży do Japonii (czerwiec 2015) prowadziły warsztaty taneczne oraz występowały podczas imprez w Osace i Tokio. Jako sędzia oceniała tancerzy w zawodach Hall Of Fame 2010 Warszawa, Dance Battle Tychy 2011, Dance Fusion Challenge 2014 Warszawa, Dancehall King Contest 2015 Toruń.

Założycielka, trenerka, choreograf grupy "Bashy Crew". Obecnie aktywnie działająca tancerka, tworząc oprawę imprez,  koncertów i teledysków współpracowała z wieloma artystami ze środowiska Dancehall/Reggae/Hip-Hop m.in. z:  Dj 600V, Ragga Bangg, Kacezet, Mad Majk, Junior Stress, Diox, Earl Jacob, Dj Frodo, Pezet, VNM, Polska Wersja.

Ula „Afro” Fryc

Jej podróż z tańcem zaczęła się w wieku 4 lat. To mama zaprowadziła ją na pierwsze zajęcia taneczne, z których siłą musiała ją potem wyciągać:). Pierwsze style jakie trenowała(show dance, taniec towarzyski, taniec ludowy), nie wskazywały na to, że w przyszłości zajmie się tak gorącym i zmysłowym tańcem jakim jest dancehall i twerk.

Prekursorka  dancehallu i twerku w Polsce oraz zdobywczyni wielu nagród, w tym Vice mistrzostwa świata na zawodach International Dancehall Queen w Montego Bay na Jamajce. Trzykrotna mistrzyni Polski oraz vice mistrzyni Europy, która prężnie działa w środowisku dancehallowym i twerkowym promując kulturę Jamajki i dancehall poprzez  pokazy, wykłady i warsztaty prowadzone nie tylko w Polsce, ale i również na całym świecie (m.in. w Finlandii, Włoszech, Japonii).

Na swoim koncie ma występy z takimi sławami sceny dancehall jak: Beenie Man, Busy Signal, Leftside, RDX, Mr Vegas, Baby Cham, Aidonia, Marika, Junior Stress, Donatan i Cleo. Można  ją zobaczyć w wielu teledyskach polskich i zagranicznych artystów. Brała udział w programach TV, typu „Mam Talent, „Got To Dance”, „Dzień Dobry TVN”, „Szymon Majewski Show”, „Pytanie Na Śniadanie” itp. Od Czerwca 2010 roku wraz z innymi, utalentowanymi tancerkami, stworzyła pierwszy, profesjonalny skład dancehall'owy "Ukku Bit DivAss", a od 2014 roku jest organizatorką i promotorką profesjonalnych  mistrzostw „Slavic Dancehall Queen”, które pozwalają zwyciężczyni zawodów polecieć na Jamajkę i wziąć udział w mistrzostwach świata. Ten Event jest dla Uli „Afro” Fryc wielkim sukcesem i jednym z największych dzieł, którym może się pochwalić na swoim koncie.

Ula Afro Fryc

 

 

Linda Szewczyk

Od 6 roku życia stawiałam pierwsze kroki w zajęciach z rytmiki i z gimnastyki artystycznej w Pałacu Kultury i Nauki. Próbowałam rożnych technik tanecznych jak: jazz pod kierunkiem p.Beaty Mysińskiej z Teatru Buffo, afro, rock’n'roll, hip-hop…, lecz taniec nowoczesny zwyciężył !!!  W roku 1996 zaczęłam uczestniczyć w zajęciach grup turniejowych jako członek Formacji V2. Wielokrotnie brałam udział w finałach Mistrzostw Świata, Europy i Polski  zajmując najwyższe miejsca.  W 1999r. rozpoczęłam współpracę z zawodową grupą taneczną „Volt” Agustina Egurroli.

Tańczyłam w największych przedsięwzięciach telewizyjnych i estradowych np. Festiwal w Opolu, „Idol”, 50-lecie TVP, „Telekamery”, „Złote Kaczki”,”Sylwester z Jedynką”. Brałam udział podczas występów Maryli Rodowicz ,Beaty Kozidrak, Krzysztofa Krawczyka i Budki Suflera. Miałam również przyjemność występować z gwiazdami międzynarodowego formatu : Ace of Base, Garou, Tizziano Ferro, Dj Bobo.

Podnoszenie umiejętności i wszechstronność to podstawowe cechy dobrego tancerza , dlatego w dalszym ciągu szkolę się z różnych technik tanecznych : funky, latino, klasyka i akrobatyka .

Aktualnie jestem założycielką grupy tanecznej Linda Dance Style. Jest to grupa tancerek wszechstronnie uzdolnionych ( ilość nieograniczona,choć główny skład liczy 6 osób) .Tańczymy w różnych stylach tanecznych w zależności od potrzeby rodzaju eventu.Wcześniej byłam współzałożycielką grupy tanecznej ” Wizawi ” , a z zespołem muzycznym ” Siesta Fiesta”  urozmaicałam oprawę taneczną na występach estradowych i firmowych w stylu latynoskim i w stylu cygańskim. Współpracuję z różnymi agencjami artystycznymi,  produkcjami filmowymi i reklamowymi. Mam na swoim koncie zawodowym działania medialne jako choreograf i tancerka. Wyjazdy zorganizowane dla chętnych Pań chcących poruszać się w wolnym czasie jest jak najbardziej możliwe. Jestem otwarta na wszelkie propozycje  związane z tą działalnością.  Mam również bogate doświadczenie w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym  i  młodzieżą.Dobry kontakt z nimi  przydaje mi się na imprezach szkolno-plenerowych  jak również w zorganizowanych wyjazdach  grupowych z zajęciami tanecznymi. Praktykę zdobywałam prowadząc zajęcia w różnych szkołach tanecznych,przedszkolach i ośrodkach sportowych.

Moje wszechstronne przygotowanie taneczne pozwala mi przekazać innym  wiedzę i sprawić, że taniec przyniesie każdemu radość.

Zarażam optymizmem wprowadzając niepowtarzalną atmosferę! A przekazywanie innym moich umiejętności sprawia mi ogromną satysfakcję!

 

 

MARIUSZ ADAMCZYK

 

 

Nauczyciel tańca, choreograf, tancerz z ponad 20 letnim doświadczeniem scenicznym. Wysoko zawieszona poprzeczka artystyczna zaprowadziła go do wielu sukcesów. Jako tancerz  jest laureatem wielu prestiżowych turniejów tanecznych. Współpracował m.in. ze Śląskim Teatrem Tańca , Gliwickim Teatrem Muzycznym oraz przy produkcjach telewizyjnych TVP Katowice, TVP Rzeszów, Polsat „Tylko taniec”.

 

Tomasz Kudłacz

Tomasz Kudłacz

 

Pedagog, animator społeczno-kulturalny tancerz, instruktor tańca, choreograf. Absolwent pedagogiki społeczno - wychowawczej ze specjalizacją animacja społeczno - kulturalna na Uniwersytecie Warszawskim. Obecnie kształci się z zakresu andragogiki (edukacja pozaformalna dorosłych - prowadzenie szkoleń) na Uniwersytecie Warszawskim. Specjalizuje się głównie we współczesnych tańcach afrykańskich (kuduro, afro-house), hip hopie, tańcu współczesnym i szeroko pojętym tańcu musicalowym. Szkoli i rozwija się we wszystkich stylach tanecznych pod okiem takich nauczycieli i pedagogów jak m.in Agnieszka Boruta, Dúnia Pacheco (Angola), Blaya Rodrigues (Brazylia/Portugalia), Miguel Albino (Portugalia), Henry Link (USA), Marta Mościcka, Anna Andrzejewska, Katarzyna Kizior, Jacek Wazelin. Zdobył I miejsce na międzynarodowych zawodach Hard Ass Contest na Warsaw Kuduromania Festival 2015, zyskując tytuł KuduroManiac King 2015. Wraz ze swoją grupą taneczną Os Kokos zdobył 3 miejsce na World Afro Dance Championship 2016 w Berlinie.

Szkoli się również z zakresu Terapii Tańcem i Ruchem, choreoterapii i Laban Bartenieff Movement System.
Wybrane szkolenia i warsztaty:
- Elementy muzykoterapii w pracy pedagoga - Romualda Terenc-Pawliczak - Techniki Terapii Tańcem i Ruchem w pracy z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi - Izabela Guzek
- Projektowanie ćwiczeń do pracy z różnymi grupami w oparciu o analizę ruchu i elementy terapii tańcem i ruchem - Agnieszka Sokołowska
- Warsztat Emocje w ruch - Izabela Guzek, Marta Pociecha
- Warsztat Szuka (w) ruchu - Katarzyna Dańska
- VII Dni Terapii Tańcem i Ruchem - Ośrodek Terapii Tańcem i Ruchem Iba
- Techniki niewerbalne w pracy z emocjami i trudnymi zachowaniami - Agnieszka Sokołowska
- Kurs Terapii Tańcem i Ruchem - Polski Instytut Psychoterapii Tańcem i Ruchem (w trakcie)

Brał udział w wielu projektach i przedsięwzięciach artystycznych oraz społeczno-edukacyjnych, m.in.:
- tancerz w musicalu ‘’Był dzień Wigilii” (reż. Teresa Kurpias – Grabowska, Teatr Rampa)
- tancerz w musicalu ‘’W cieniu” (reż. Teresa Kurpias – Grabowska, Teatr Rampa, Syrena)
- tancerz w widowisku taneczno-muzycznym ‘’COSTO. Za wszelką cenę”(reż. Piotr Balicki, Teatr Palladium, Capitol)
- choreograf w filmie ‘’Tam, gdzie świeci słońce” (reż Piotr Balicki)
- tancerz w „Baw mnie. Kasia Kwiatkowska show”
- tancerz w II edycji programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” (gościnnie)
- policjant w spektaklu "Szalone nożyczki - czyli pełno krętactw" (reż. Piotr Balicki)
- Leo i choreograf w spektaklu muzycznym "Życzę Ci..." (reż. Agata Walczak)
- choreograf w spektaklu muzycznym "Bitwa o Broadway" (produkcja Broadway Musical School)
- tancerz w projekcie unijnym „Perspektywy Edukacyjno - Zawodowe” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki,
- tancerz, model, instruktor tańca - Africa Fashion Week Warsaw 2016
- Warszawska Platforma Tańca 2016, prowadzący warsztaty taneczne,
- Projekt „EMSA tańczy” w ramach Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Medycyny EMSA Warszawa, prowadzący zajęcia taneczne na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym w roku akademickim 2016/2017.
- artysta na Warsaw Kizomba Festival 2017

Na co dzień pracuje z dziećmi, młodzieżą i osobami dorosłymi prowadząc zajęcia i warsztaty taneczne i rozwojowo-taneczne nastawione na autorefleksję. Jest zafascynowany rozwojem osobistym przez taniec i wpływem tańca na zdrowie.

Jailson De Oliveira

Brazylijski tancerz, instruktor, mistrz samby, współzałożyciel sambowej grupy tanecznej Samba Art. Przygodę z tańcem zaczął oczywiście w Brazylii, potem przeniósł się do Europy. Głównie we Włoszech pracował jako choreograf brazylijskich spektakli tanecznych. W rodzinnym mieście Maceio, był i jest do tej pory rozchwytywanym tancerzem forro - stylu tańca pochodzącego z północnego-wschodu kraju oraz reggae. Jego zajęcia to gorące połączenie brazylijskich rytmów z domieszką...wszystkiego co artystyczna dusza w danej chwili zapragnie :-)

Jailson to pogodny, uśmiechnięty i tryskający energią człowiek. Jak sam o sobie mówi, w żyłach nie płynie mu krew a taniec - co widać na jego zajęciach. To na czym mu zależy to na radości swoich Kursantów i spowodowanie by ten czas na sali był brazylijską zabawą z "efektem ubocznym" czyli spalaniem kalorii.

Jailson De Oliveira

 

Monika Zdunek

 

Tancerka, choreograf i instruktor z wieloletnim doświadczeniem,najdłużej związana ze szkołą tańca orientalnego na warszawskim Gocławiu,gdzie jest założycielem i prowadzącą kilku zespołów tanecznych.
Pomimo wielu lat nauki u najlepszych i zdobytej wiedzy,wciąż stara się uczestniczyć w licznych warsztatach i szkoleniach wiedząc,że taniec orientalny cały czas się zmienia i ewoluuje.
Wśród wielu doświadczeń scenicznych,najbardziej ceni sobie współtworzenie i organizację ,odbywającego się już kilka lat festiwalu tańca "Orientalnik".
Największą satysfakcję i radość daje jej jednak nie scena,ale sala treningowa pełna kursantek,gdzie rodzi się pasja a także nowe,wymagające i pełne wyzwań choreografie.
"Taniec to rozmowa ciała z duszą,jeżeli chcesz tego doświadczyć,poznać nowych ludzi,doładować pozytywną energię,uświadomić sobie piękno swojego ciała i zanurzyć się w najpiękniejszym ze światów-świecie orientu-serdecznie zapraszam!
Do zobaczenia na sali!!!!"

 

Maria Malaszkiewicz

Instruktorka Salsy z wieloletnim doświadczeniem i pasją do tańca. Występuje na pokazach i uczy w wielu szkołach. Niezastąpione poczucie humoru, dystans do siebie. Wnosi na zajęciach dużo zabawy.